Spoločenská zodpovednosť

denim group office spolocenska zodpovednost

Nie je nám to jedno! Aktívne sa zaujímame o globálne a lokálne problémy a snažíme sa prispieť svojim úsilím k udržateľnému rozvoju. Do svojej stratégie zahŕňame pracovné postupy a postoje napomáhajúce zlepšeniu stavu okolitej spoločnosti. Usilujeme sa o rovnováhu medzi ekonomickou, sociálnou a environmentálnou činnosťou.

 

EKONOMICKÁ OBLASŤ

Naše úsilie je smerované na dobré vzťahy so zákazníkmi, dodávateľmi, kladieme dôraz na vysokú profesionalitu a transparentnosť.

SOCIÁLNA SFÉRA

Sústredíme sa na vytvorenie rovnakých podmienok a príležitostí pre každého bez rozdielu, chránime bezpečnosť zamestnancov, poskytujeme im zázemie pre rast a snažíme sa o vyváženosť pracovného a osobného života.

ENVIRONMENTÁLNE DIANIE

Dôležitá oblasť, ktorú sledujeme. Naši partneri dbajú na elimináciu dopadu na životné prostredie, udržateľnosť a kvalitu, mnohí z nich sú priamymi aktivistami v rôznych environmentálnych projektoch a prevádzkovateľmi nadácií. Tiež priamo náš team sa podieľa na ekologickom správaní sa v spoločnosti.

 

 

Zodpovednosti za prostredie a našu krajinu sa nevyhýbajú ani naši partneri a dodávatelia, ktorí sú súčasťou mnohých dobročinných a charitatívnych projektov:

 

 

TOMMY HILFIGER so svojou „Social innovation challenge“ podporuje začínajúcich podnikateľov s pozitívnym dopadom na sociálny reťazec, je tiež veľmi známy ochranou, dodržiavaním a podporovaním ľudských práv.

 

VIVIENNE WESTWOOD je známa aktivistka a ambasádorka Greenpeace podieľajúca sa na mnohých projektoch (Save the arctic, The modern slavery act, Climate revolution, Environmental justice foundation, Ethical Fashion Initiative).

 

CALVIN KLEIN v roku 2017 získal ocenenia za udržateľnosť a rozvoj v podnikateľských oblastiach od prestížnych oceňovateľov – Forbes, či Thomson Reuters.

 

FURLA úspešne vedie aj svoju nadáciu Fondazione Furla, ktorá má na konte mnohé úspešné projekty podporujúce najmä kultúru v krajine.

 

G-STAR RAW sa sústredí najmä na inovácie vo výrobných procesoch s minimalizáciou dopadu na životné prostredie a podporuje ľudské práva.

 

DIESEL vedie vlastnú neziskovú organizáciu Only The Brave Foundation, ktorá sa zameriava na vyrovnanie rozdielov medzi znevýhodnenými mladými nielen v severnom Taliansku, ale aj v Afrike a mnohých krajinách a netaja sa silným sociálnym cítením.

 

MICHAEL KORS prísne sleduje a eliminuje lacnú pracovnú silu a otroctvo. Tiež v decembri 2017 vyhlásil „FUR-FREE-POLICY“ a drží sa hesla, že dnešné inovatívne technológie dokážu dostatočne nahradiť zvieracie kožušiny.